Haljastus

Ilus ja läbimõeldud haljastus muudab era- või kortermaja ümbruse silmapaistvaks ning on meeldiv vaadata nii elanikele kui ka möödujatele. Tihtipeale on eramajade aiad just need kohad, kus veedetakse palju vaba aega. Aiad on muutunud kohtadeks, kuhu kõige suurema tõenäosusega minnakse lõõgastuma – igaüks omal moel. Kas soovid lihtsalt silmailu nautida või hoopis lillepeenral või kasvuhoones nokitseda, see oleneb pererahvast. Kõik need on osad, millega tuleks arvestada kui planeerida maja umber olevat haljastust. Soovime luua haljastuse, mis oleks kooskõlas pererahva soovide ja vajadustega ning pakuks kestvat silmailu. 

Haljastamise planeerimist alustatakse soodsa kasvupinnase loomisest. Pinnast planeerides arvestame krundi eripäradega, andes õiged kalded, mis hakkaksid vett õigetesse kohtadesse juhtima. Peale eeltöö tegemist muutub ülejäänud haljastuse planeerimine loominguliseks ning võimalusi on väga palju erinevaid. Kõik oleneb kliendi soovidest.

  • Millist tüüpi muru soovitakse kasutada? 

Saadaval on nii rullmuru kui muru, mida seemnete abil külvatakse. Rullmuru abil on ilus ja valmis üldmulje saavutatav vaid mõne hetkega kuid külvatud muru on oluliselt soodsam versioon.

  • Kas ja kuhu on planeeritud kõnniteed?

Aeda on võimalik luua kõnniteid, kasutades erinevaid tänavakive, kivitoone ja ka mustreid. Ilusate ja läbimõeldud kõnniteede paigaldamine hoiab aias muru ilusa ja annab aiale silmailu juurde.

  • Kas pererahvas soovib luua ka istutusalasid? 

Arutame läbi, kui suurel hulgal aega ja energiat soovitakse lillede hoolitsemise peale kulutada. See annab meile võimalusi pakkuda erinevat tüüpi taimi kuna osad vajavad rohkem hoolitsust ja teised vähem. Samuti tuleb taimede valimise puhul lähtuda aias olevast päikesevalgusest ja varjudest. Soovitame ka erinevaid lisasid, kuidas lillepeenrad ja istutusalad veel silmapaistvamaks muuta. Tihtilugu kasutame nii erinevates värvitoonides saadaval olevat graniitkillustikku või multsi. Hoolitsetud istikuala on tavaliselt perenaiste au ja uhkus ning aia pilkupüüdvam osa.

  • Kas aeda oleks tarvis veel lisasid?

Üldise planeerimise käigus paneme paika, kuidas liigub aias päikesevalgus ja kas on vajadus lisavalgustuse järele. Samuti arvestame sellega, kui pererahvas soovib aeda luua veesilma, laste mänguala või hoopis kasvuhoonet.

Kokkuvõtvalt arvestame haljastust planeerides aia eripärasid (suurust, kuidas liigub päikesevalgus ja kasutamisala). Soovime luua aia, milles kõik pereliikmed ennast võimalikult hästi tunneksid, mis pakuks üldist silmailu ning täidaks kõik pereliikmete ootused.